COVID društveni utrip

Potem, ko so s Kitajske začele prihajati novice o neznani bolezni, si ostali svet ni predstavljal, da bo sam deležen tako velikega brodoloma. Že začetek meseca marca je prebudil zle slutnje, ki pa so se potrjevale iz meseca v mesec. Čeprav se je življenje proti koncu šolskega leta malo normaliziralo, je kulturni utrip skoraj zamrl. Odpadle so prireditve, nihče si ni upal organizirati nastopov in niti vaj. Postni čas in velika noč smo preživeli pred TV ekrani, preklicani pa so bili tudi vsi drugi dogodki: večer ljudskih pesmi v Vodicah, druženje z vrtčevskimi otroki, majske prireditve kot TLK, zapojmo skupaj v Utiku, večer malih pevskih skupin v Črnučah, srečanje pevcev v Šentjanžu, dobrodelna razstava in koncert v Vodicah, Naj se sliši v Dolskem, TLK itd.
Ker so bila bogoslužja pod posebnimi pogoji omogočena, so Matici zapeli pri Tilnu na praznik sv. Trojice 7. junija ter 6. septembra na god zavetnika sv. Tilna. 7. septembra se je pesem oglasila na Selu pri zvestem članu društva Tonetu Čuku ob 70. življenjskem jubileju, kjer se je v družbi s člani PGD Šinkov Turn odvil prav prijeten družabni večer ter se iz vokalnega petja prevesil v ansambelski program. Prav slovesno pa je bilo v petek 11. septembra v dvorani kulturnega doma v Vodicah, kjer so Matici (v novih uniformah) s pesmijo obogatili 19. Kopitarjeve dneve, ki so bili letos namenjeni predstavitvi Zbornika občine Vodice, Dediščina ljudi in krajev. V upanju na boljše čase Matici nadaljujejo s tedenskimi vajami in se pripravljajo na snemanje.

Utrinki z nastopa na 19. Kopitarjevih dnevih 
IMG-232cabcd638227d859c787dcef684acf-VIMG-accf8b6d33c14e319800cb10f5eab917-V
IMG 20200911 191622Razstava flora in favna
IMG 20200914 121614
 
Trenutki pred izvedbo presenečenja za g. Toneta in njegovih 70 let - pesem na vasi
tone čuk 70let 2020