Instrumentalna skupina

V okviru KD Matije Koželja je oblikovana instrumentalna skupina, ki običajno šteje do 10 članov. Večina izvajalcev je članov FPS Matici; da pa v skupini niso zgolj fantje, so skupini občasno pridružena še dekleta iz okoliških vasi. Mladi umetniki se dobivajo na vajah in vadijo pred večjimi kulturnimi ali cerkvenimi dogodki, raznimi praznovanji in družabnimi prireditvami. Za repertoar se skupaj dogovorijo in ga pod vodstvom Radota Čuka tudi dodelajo in dobro izvedejo.
flavtistke
Flavte: Andreja in Mirjam Merše, Monika Čuk
violina
Violina: Nejc Čuk
trobenta
Trobenta: Andrej Čuk
pustni instrumenti
Pustna glasbena zasedba
instrumentalisti
Praznovanje Smajne nedelje v Šinkovem Turnu
mali matici
Eden izmed prvih skupnih nastopov ob Prešernovem dnevu
rozman
Bratska glasbena naveza-Andrej in Marko Rozman+

Spomin na instrumentalne intenzivne vaje - poletje 2018:

Nekaj fotografij v spomin na intenzivne instrumentalne vaje, ki smo jih pod vodstvom dirigentke Vide Fabčič izvedli v poletnih mesecih 2018.
Novo znanje smo po koncu vaj najzvestejšim poslušalcem prikazali s kratkim glasbenim programom.

instrument (3)instrument (2)instrument (1)