Likovna sekcija

Likovna sekcija Kulturnega društva Matije Koželja Utik je bila ustanovljena konec leta 2015, uradno pa je bila potrjena na občnem zboru društva v začetku leta 2016. Podane so bile številne ideje za prihodnost. Od ustanovitve pa do danes se je tako zvrstilo že kar nekaj dogodkov, kjer so sodelovali naši likovniki. Razstava ob 10-letnici FPS Matici, 1. in 2. Ex-tempore Vodice, Teden ljubiteljske kulture, kjer so bila dela razstavljena na številnih lokacijah občine. Posebna razstava je bila postavljena ob slavju na spomin rojaka Jakoba Alešovca in še mnoge druge. Člani likovne sekcije se trudijo za povezovanje z drugimi likovnimi društvi iz bližnje okolice (npr. KUD Jarem, KUD Zbilje, ...), da bi k likovni umetnosti in ustvarjanju pritegnili čimveč ljudi, saj je tudi to eden izmed načinov izražanja svojega čutenja in kulture.